Sağlık

Tırnak mantarına ne iyi gelir?

Tırnak mantarı olayının en büyük sebebi giydiğimiz kunduralardır. Ayağı sıkan kunduralar tırnakların baskı görmesine ve tırnak mantarı olayının vuku bulmasına sebep olmaktadır. Kundura seçimi yaparken sivri burun kunduralar yerine küt yahut yuvarlak burun kundura seçmeye itina gösterin. Spor ayakkabı giyerken de ayaklarınız aşırı derecede terleyeceğinden ambiyans alan spor kunduraları tercih ediniz. Bu vaziyet tırnak mantarı olma ihtimalinizi asgari düzeye indirecektir.

Çorap alırken yapım maddesi plastik olan çoraplar yerine pamuklu çorapları alınız. Tırnak mantarı ile mücadele etmemek adına bacaklarınızı yıkadıktan sonrasında adamakıllı kurulamalısınız ıslak bacaklar tırnak mantarı olayını tetikleyici bir etmendir. Tırnak mantarı suyu sevmeyen bir rahatsızlıktır zira ayağınız fazla terliyor ise gün içinde bir kaç kere çorap değiştiriniz. Tırnaklarınızı tahrip etmemek adına tırnaklarınızı banyo sonrası kesmeye itina gösterin.

Tırnak mantarına iyi gelen en mühim nebat ısırgandır. Tabiattan organik koşullarla elde ettiğiniz ısırgan otunu lapa vaziyetine getirip tırnaklarınıza gün içinde 2 kez tatbik edin. Isırgan lapası tırnak mantarı olayını ortadan kaldıracaktır fakat bu uzun süre alabilir. Tırnak mantarı olan insanların tırnakları fazla geç uzadığından tırnak mantarı da oldukça geç iyileşecektir

Tırnak mantarı tedavi edilmeyecek olursa ve vaka bir hayli ilerler ise ilgili kişinin tırnaklarını kaybetmesi muhtemeldir. Bu nedenlerden dolayı tırnak mantarı ile mücadele ediyorsanız en kısa zaman içerisinde tedavi olmaya özen gösterin.

 

Fatih

Merhaba ben Fatih. Birbirinden güzel dekorasyon fikirlerini sizler için hazırlıyorum. Sizde eviniz için en uygun olan dekorasyon fikrini evinize uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu