Sağlık

Spiralin Yan Etkileri Nelerdir?

Spiral, en ekonomik doğum kontrol yöntemlerinden birisidir. Spiralin yan etkileri konusunda bazı söylentiler çıktığından dolayı birçok bayan spiral kullanmaya çekimser bakmaya başlamıştır. Spiral zevki öldürmesinden dolayı da insanlar tarafından tercih edilen bir doğum kontrol yöntemidir. Sizlerde tercihinizi spiralden yana kullanacaksanız fakat spiralin yan etkileri hakkında şüpheleriniz varsa sayfamızdan bu doğum kontrol yöntemini yan etkilerinin neler olduğu hakkında bilgi almanız mümkün. Her ne olursa olsun spirali sadece alanında uzman kişilere taktırınız. Çünkü büyük problemlerin tamamı spiralin takım işlemi sırasında meydana gelen sorunlardan dolayı ortaya çıkmaktadır.

Şayet spiral takılırken herhangi bir problem meydana gelmediyse, düzgüsel şartlarda spiral hiç bir yan tesir göstermiyor. Sadece spiralde herhangi bir mesele var ise, muhtelif yan etkiler ortaya çıkabiliyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

– Ara kanamaların meydana gelmedi ve ara kanamaların normal kanamalar ile aynı oranda olması

– Devamlı kanama meydana gelmedi

– Kahverengi akıntıların oluşması

– Rahimde sızı meydana gelmesi

Spiral takıldıktan sonrasında baş gösteren yukarda saydığımız yan etkiler çoğu vakit tedaviye cevap vermez. Bu şekilde bir halle karşılaşıldığında en sevilen iyileştirme tipi spiralin takıldığı yerden çıkarılmasıdır.

Adet kanamsı dozunda da değişiklik meydana gelmektedir. Bakır muhteviyatlı spiraller adet kanamasını çoğaltırken organik hormonlu spiraller adet kanamasını az hale getirmektedir. Ayrıca bazı zamanlar adet kanaması dahi meydana gelmemektedir. Eğer spiral takımından sonra şiddetli kanamalar ile mücadele etmek zorunda kaldıysanız bu kanamaların hayatınızı tehdit etmemesi adına alanında uzman bir doktora görününüz.

Fatih

Merhaba ben Fatih. Birbirinden güzel dekorasyon fikirlerini sizler için hazırlıyorum. Sizde eviniz için en uygun olan dekorasyon fikrini evinize uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu