Sağlık

Diş ve Diş Eti Sızlamasına Ne İyi Gelir?

Diş ve diş eti ağrıları genel olarak ağız sağlığına dikkat etmeyen kişilerde karşımıza sıklıkla çıkmaktadır. Sürekli olarak diş ve diş eti ağrısı ile mücadele ediyorsanız kesinlikle bir doktora görünmelisiniz. Eğer ağrılarınızın kısa süreli olarak meydana geliyorsa bu ağrılardan kurtulmak için sayfamızda yer alan yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sızlayan dişin çevresinde yer alan diş etine yahut diş etlerine karanfil yağı yahut mira bir tür sakız olan ve lavanta imalatında tüketilen kokudan sürmek diş etlerinin acısını ortadan kaldırarak diş eti ağrısı çeken kişiyi aşırı derecede rahatlatacaktır. Gebeyseniz mira yahut karanfil tüketmeyin. Bu ürünlerin hamilelik döneminde sakıncalarının olduğu bilinmektedir.

Diş eti enfeksiyon kapması ve diş sızısı için akupres; diş sızısı ve acısını az hale getirmeye destek olması için ayak bileğinizin iç tarafa bakan çukur bölümüne 1-2 dakika civarında baskı uygulayarak baskı tatbik edin. Bu tatbik doğuma neden olacağı için gebeyseniz bu metodu tatbik etmeyin. Aksi takdirde erken doğum yapmak zorunda kalabilirsiniz ve bu istenmeyen bir durumdur.

Çoğu zaman dişiniz ağrısın yahut ağrımasın gün içerisinde minimum 2 kere dişlerinizi fırçalamakta fayda bulunmaktadır. Fırçalamanın ardı sıra ağız gargarası ve ağız temizleyicileri de tüketebilirsiniz. Bu sayede dişleriniz ve diş etleriniz daha da sıhhatli olacaktır. Tüketilen gargaralar ağızda yer alan bakterilerin ölmesini sağlamaktadır. Bu nedenden dolayı gargara alırken kendisini kanıtlamış olan firmaları tercih etmenizde fayda var.

Diş eti ve diş sızılarınız için karanfil tomurcuklarından yararlanabilirsiniz. 8-10 tane karanfil tomurcuğunu bir su bardağı sıcak su içerisinde 10-12 dakika civarında demledikten sonrasında içmeniz sonucunda diş etleriniz uyuşarak ağrınız hafifleyecektir. Aşırı derecede tüketilmesi sindirim sisteminde sıkıntıların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenden dolayı bu ürünü içmek yerine gargara da yapabilirsiniz.

Diş eti sancılarınız için, bir tutam kekik ve kimyonu bir fincan sirkenin içerisine ekleyerek bir süre beklettikten sonrasında bu sirkeli karışımla gargara yapılırsa diş eti enfeksiyonlarını kurutur ve sızının geçmesine destek olur. İyi sonuçlar almanız için bu metodu devam etmeniz gereklidir.

Bu işlemlerin yanında kolonyalı pamuğun sızlayan diş ve diş etlerine yerleştirilmesi, alkolle gargara uygulanması, buzlu su yahut doğrudan olarak buz konularak sızlayan kısmın uyuşturulması ya da sızlayan dişin serin su sayesinde temizlenmesi şeklinde tavsiyeler olsa bile bu tavsiyelerin oldukça işe yaradığı ve müessir olduğu söylenemez.

Diş eti ve diş sızıları için fazla mühim bir izahat yapmak gerekirse sızlayan diş üstüne mutlak suretle ağrı dindirici koymayın. Yalnızca diş sızıları için yararlı ve etkili bir ağrı dindirici tüketebilirsiniz. Diş eti sızıları ve diş ağrılarıyla alakalı bulunmayan sızı kesiciler diş etinizi ve ağrınızı daha da fena vaziyete getirebilir. Bundan dolayı diş ve diş eti sızıları mühim bir hastalıktır. Yukarda sıraladığımız metotlar sizi kısa zamanlı rahatlatabilir. Yalnızca mutlak çözümü bir diş doktoruna başvurarak elde edebilirsiniz.

Fatih

Merhaba ben Fatih. Birbirinden güzel dekorasyon fikirlerini sizler için hazırlıyorum. Sizde eviniz için en uygun olan dekorasyon fikrini evinize uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu