Vücuttaki statik elektriği atma

Vücudumuz kendi içerisinde statik elektrik üretmektedir.  Vücudunuzdaki statik elektriği atmak istiyorsanız Dr. Haluk Nur Baki’nin tavsiyelerinden yardım alabilirsiniz.

Tüm hücreler çevresinde belli bir statik elektrik vardır. Ancak vücudun tümü bu statik elektriğin olumlu dengesi içindedir. Bunu his dahi etmeyiz.
Ne var ki, gerek havada artan iyonlar, gerek özellikle çağımızda bir mesele olan plastik giysiler, vücudun dış yüzünde elektron artmasına neden olur. Bu olay dıştan içe doğru bizi etkilemektedir. Özellikle sinir sistemi üzerinde ciddi rahatsızlıklar yaratır.

Bir önemli etki de deri üzerindedir. Bahis konusu olan elektron artışı deri altındaki çok minik kasları yorar ve onların vaktinden önce esnekliklerinin kaybolmasına neden olur ki; bu sonuç yüzde kırışmaların baş nedenidir. Vücut kırışma ve sarkmaları da bu statik elektrikle yakından ilgilidir.

Eskiden beri tedavi edici etkisine inanılan ve günümüzde pek moda olan akupunktur bu statik elektriği dışarı atmanın bir tarzıdır.

Vücudun statik elektriğinin aşırısını dışarı atmanın iki yolu vardır. Ya çıplak el ve ayakla toprağı elleyerek bir nevi toprak hattı yapmak. Ya da su ile yıkanarak bu elektronları dışarı aktarmak.

Size daha ilginç bir açıklama yapacağım. Abdest almada bu amaca özellikle dikkat edilmiştir.

1)Su olmadığı zaman yapılan teyemmüm de tam bir elektron boşalmasıdır.

2) Durgun su, güneşte ısınmış su ve kullanılmış su ile abdest olmaz. Bunun bilimsel hikmeti:
Bu tarz sular iyonizosyonunu kaybettiğinden elektron boşaltma kabiliyetini yitirir.

3) Baş mesh edilmesi saçlardaki elektronları atmaktadır. Şu halde abdest, elektronları en tabii yoldan boşaltarak:
a) Yüze ve genelde derimize zindelik, güzellik verir. Çocukluğundan beri abdest alan nur yüzlü nineler bu sırra ermiştir.
b) Sinirsel gerginliklerimizi,
c) Eklem ağrılarımızı yok eden ilâhi bir reçetedir.


Vücuttaki statik elektriği atma makalesi Ana Sayfa, Genel Sağlık kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Vücuttaki statik elektriği atma” için 1 yorum

  1. TUĞBA BORAN diyor ki:

    MERHABA BEN DUNDE YAZMIŞTIM SON BIRKAÇ HAFTADIR VUCUDUMDAKI ELEKTIRIKLNMELERDEN DOLAYI SORUN YAŞIYORUM EŞYALARI ELLERKEN BIRIYLE TEMAS EDERKEN ARTIK KORKUYORUM ….BUNUN YANI SIRA VUCUDUMDA UYUŞUKLUK VE KARINCALANMADA OLUŞUYOR EN ÇOK KLOLLRMDA VE BACAKLRIMDA MEYDANA GELN BU UYUŞUKLUKLAR BNI ARTIK ÇOK RAHATSIZ ETMEKTE ÇEVREMDEKILER BOYUN FTGI YDA BEL FITIGI DYE BNI KORKUTYOR DHA 24 YASNDAYIM VE BUNLRN OLMSNDAN GERÇKTEN ÇOK KORKUYORUM LUTFEN YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MUTLU OLACAGIM ŞİMDIDEN
    TEŞEKKURLER….SAYGILRIMLA TUĞBA BORAN

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.