Shakes & Fidget nasıl oynanır?

Son günlerde popülerleşmeye başlayan tarayıcı oyunu Shakes & Fidget hakkında merak ettiğiniz bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. İlk başta oyunda görev yapabilmek için macera hevesine ihtiyacımız vardır. Macera hevesi her gece 00.00 da sıfırlanıyor. Eğer 00.00′ı beklemek istemiyorsanız özel karışım olan biralardan mantar karşılığı içerek ek macera puanı alabilirsiniz. Ancak günde en fazla 10 içecek içebiliyorsunuz.

Shakes & Fidget’de silahlarda aynı şekilde gece 00.00 da sıfırlanıyor. Yada siz yeni silah aldıkça yerine yeni silahlar geliyor. Silahları altın karşılığı yada altın ve mantar karşılığı alabiliyorsunuz. Eğer macera hevesinizin hemen bitmesini istemiyorsanız ” Ahır ” bölümünden herhangi bir hayvan alarak hem daha kısa sürede hemde daha az macera puanı harcayarak  görevleri yapabilirsiniz.

Eğer mantar almak istiyorsanız SMS, Havale, Paypal hesabı, Kredi kartı, maneybookers hesabı yada cashu sistemiyle mantar satın alabilirsiniz.

Oyunda meyhane bölümüyle alakalı olarak da 3 görevli bulunmaktadır. Bunlardan biri kumarcı, görevci ve barmendir. Kumar oyununda her altın yada mantar verişte +2 kazanıyoruz. Yani bir mantar verip yerine 2 mantar alabiliyoruz. Ancak kaybetme olasılığınızı da unutmayın.

Site üzerinden Sur nöbeti yaparakta para kazanabilirsiniz. Leveliniz yükseldikçe sur nöbetinden aldığınız ücrette yükselir. Eğer 1 saatten uzun süre sur nöbeti yapmak isterseniz sur nöbetine tıkladığınızda cetvelden en uzun süreye getirebilirsiniz. En fazla 10 saat sur nöbeti yapılmaktadır.

Eğer clan kurmak isterseniz 10 altın karşılığında kendi clanınızı kurabilirsiniz. Yada bir kişinin size clan daveti göndermesini bekleyebilir bu şekilde clana girebilirsiniz.

Arenada savaşmak için yine mantara ihtiyacınız oluyor. Oyuncular rastgele karşınıza çıkıyor ve 10 dakikada bir defa savaşabiliyorsunuz. Onun haricindeki savaşlar için mantar almanız gerekiyor.

Mantarlar aynı zamanda görev ve zindan bölümünden de çıkmaktadır. Ancak zindan ve görevlerden çıkan mantarlarla oyunu devam ettirmeniz çok zor. Çünkü çok nadiren mantar çıkıyor.

Hepinize iyi oyunlar..


Shakes & Fidget nasıl oynanır? makalesi Ana Sayfa, Bilmedikleriniz kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Shakes & Fidget nasıl oynanır?” için 20 yorum

 1. melih diyor ki:

  zindana kaç lwl giriyor

 2. Whisper diyor ki:

  Sevgili Melih, zindan için 12 levelin üzerinde olman gerekiyor. Görevlerden bir anahtar verecek o anahtarla kapıları açabilirsin.

 3. yunus emre aktas diyor ki:

  zindan anahtarını alyorum ama geri kayboluyor

 4. Whisper diyor ki:

  Sevgili Yunus, Zindan anahtarı zindan sekmesine tıkladığında otomatik olarak kapıyı açar. O yüzden kaybolmuyor sadece kapıyı açıyor.

 5. justin bieber diyor ki:

  hocam ben klan kurdum ama klanım şeref listesinde klanım görünmüyor.yardmcı olursanız sevinirim

 6. Ado diyor ki:

  Ben zındana 10 levelde girdm.sıze tavsıyem level 20 den önce mantar harcamayn,zaten zından sağlam giysiler verior.zevklı bi oyun bu arada

 7. yusuf diyor ki:

  ben 36 lwlim lklana gelen varsa msaj atsın ismim pelici27 seviyeme inanmayan pelici27 baksın :D

 8. yağız diyor ki:

  ben 35 lvlim ve bi klana üyeyim klan zindanı yapmak için napmam gerekir bana söyleyebilirmisiniz

 9. ahmet diyor ki:

  ben 10 lwlde zindan anahtarını alıp zindana girdim dümya 3 de oynuorm adım asdfghttt su an 1. zından 2. kattayım 12 lwl oldum nasıl ıskeletı kesebılırım ? 10 kere denedım kesemedım …

 10. Mr.Black diyor ki:

  yağız klan zindanına girmek için dili ing. yap klan sekmesine tıkla savaş ve savunma yhani kalkan ve kılıç vardır dili ing. yapınca yanında zindan işareti çıkar ve katılmak için tıkla iyi oyunlar bnd oynuorm bu oyunu çok güzel bi oyun 58 lvlim adım ghost warrior herkese başarılar.

 11. berkay diyor ki:

  benim mantarım biti arada bi görevlerden geliyo ama unutuyom hnagi görev olduklarını sölerseniz

 12. cemq diyor ki:

  yaaa benim mantar bitttiii napacağım oyun için de para wermek istemiyorum ne yapmalıyım ! :(

 13. DaRKHiLL diyor ki:

  merhaba arkadaslar . cok guzel bi oyun evet . benim klanim var . 2 tane KaBuS var s1 de ALTIN VE DENEYIM BONUSLARIMIZ : 60 % KLAN ZINDAN SAVASI 4/50 DEYIZ … 70 LEVEL USTU HER KES DAVETLIDIR . BI DE DIGER ALT KLANIMIZ VAR ISMI DUNGEON ORADA 40 LEVEL USTU HER KES GELEBILIR . ALTIN VE DENEYIM BONUSLARI 50 % … BANA MESAJ ATIN ISMIM DaRKHiLL . . .

 14. numan diyor ki:

  arkadaşlar bu oyunda e postayo nasıl onaylıyoruz bilen varsa lütfen söylesin

 15. numan diyor ki:

  arkadaşlar bu oyunda e postayı nasıl onaylıyoruz bilen varsa lütfen söylesin

 16. shakes diyor ki:

  arkadaşlar ben 10 iv im beni klana almak isteyen alsın adım memet55

 17. memet diyor ki:

  arkadaşlar ben 10 iv im beni klana almak isteyen alsın adım memet55

 18. memet diyor ki:

  arkadaşlar ben 10 lv iv im beni klana almak isteyen alsın adım memet55

 19. memet diyor ki:

  klana almak isteyen eklesin adım memet55

 20. Arif Emre AĞCAN diyor ki:

  çantamdaki itemleri nasıl atacağım, yeni item alcam da

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.