Saç örgülü yelek modeli ve yapılışı

saç örgü yelek modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle…

Saç örgülü bir yapıyla hazırlanan ve şık yapısı ile bir hayli dikkat çekici olan bir yelek modeli ve hazırlanışı ile karşınızdayız hanımlar. Şık yapısı ile fazlasıyla belirleyici bir görünüme kavuşabilmeniz anlamında sizlere yardımlarda bulunabilecek saç örgülü yelek modeline bayılacaksınız. Çok şık çok gösterişli tasarımı ile sizleri etkileyecek bu örgü yelek modelini mutlaka ama mutlaka değerlendirin hanımlar…

İp: Dörtyüz gram

Şiş: Yedi numara

Beden: Otuzaltı-Otuzsekiz

Yeleğin önlerine atmışaltı ilmekle başlayın. İki sıra bir ters, bir düz lastik örün. Üzerine, ön ortasında on ilmeği bir sıra düz, bir sıra ters örün. Sekiz ilmek düz, iki ters, ondört düz, iki ters, oniki düz, iki ters, ondört düz, iki ters olarak devam edin.

Beş sıra sonra, ondört düz ilmekleri yedi-yedi saç örgü burun. Her on sırada saç örgü yaparak devam edin. Yüzyetmişsekiz sıra sonra iki sıra lastik örüp ilmekleri kapatın.

Arkaya seksen ilmekle başlayın. iki sıra lastik üzerine örnekle devam edin. Lastikten otuzaltı santimetre sonra ilmekleri kapatın.

Yaptığınız saç örgülü parçayı ortalayın. Ortadaki otuzaltı sıralık bölümü, ikinci saç örgüsünün alt kısmı arka parçaya gelecek şekilde dikin.

Yan dikişleri ekleyin. Önlere, otuz ilmekle cep örüp yeleği tamamlayın.

ÖRNEK (on iki ilmek üzerinde):

1.sıra: Bir sıra iki ters, iki düz, iki ters, iki düz örün. Arka kısımı terse ters, düze düz yapın.

2.sıra: İki ilmek ters örün. Soldaki iki’nci ilmeği arkadan sağa, bir ‘inci ilmeği önden sola çevirip saç örgü yaparak düz örün. İkiters ilmekten sonra, her iki düz ilmeği saç örgü yaparak devam edin.

3.sıra: Bir ilmek ters örün. Sol şişteki iki’inci düz ilmeği önden sola çevirip ilk ilmeği arkadan çevirerek saç örgü gibi bir düz, bir ters örün, sol şişteki ilk ilmeği önden sola iki ‘inci ilmeği arkadan sağa çevirin. Bir ters, bir düz örün. Tekrar soldaki iki’inci ilmeği önden sola, iki’inci ilmeği arkadan sağa çevirip bir düz, bir ters örün. Bu şekilde devam edin.

4.sıra: İlk iki düz ilmeğin ilk ilmeğini önden sola, ikinci ilmeğini arkadan sağa çevirip saç örgü yapın. İki ters ilmekten sonra, tekrar iki düz ilmekleri saç örgü yaparak örneğe bu şekilde devam edin.


Saç örgülü yelek modeli ve yapılışı makalesi Ana Sayfa, Örgü Dikiş Nakış kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.