Protez tırnaklar hakkında bilgiler

Tırnakları sıkça kırılan bayanların tercih ettiği protez tırnaklar hakkındaki detaylı bilgileri açıklayan uzmanlar, protez tırnak kullanımı hakkında bilgiler verdiler.

Tırnakbar”dan protez tırnak uygulamaları
Kaynak : yorumla.net – Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir. Uye Olmak Icin Tiklayiniz… Protez Tırnak, doğal tırnaklara estetik form ve kusursuz görünüm kazandırmak amacıyla uygulanan tırnak kaplama tekniğidir. Protez tırnak doğal tırnağa oranla 80 kat daha dayanıklı, 2 kat daha kalındır. El ve ayaklara uygulanabilir ve arzu edilirse kalıcı frenchli görünümlü olarak hazırlanabilir. Son derece kullanışlı ve doğal görünümlüdür. Uygulama süresi yaklaşık 2 saattir.

Protez tırnaklara yönelik sıkça sorulan sorular

Protez tırnak doğal tırnağa zarar verir mi?

Protez tırnak öncelikle tırnağa estetik görünüm kazandırmak için uygulanır. Sağlıklı, hijyenik hizmet veren salonlarda, protez tırnak teknik ve pratik eğitimini bitirmiş sertifikalı tırnak teknisyenleri tarafından, TC Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş ürünlerle uygulandığı takdirde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Gittiğiniz salonlarda protez tırnak teknisyeninin mutlaka sertifikasını görün.

Protez tırnak nelerden zarar görür?

Doğal tırnağa zarar veren ürünlerin başında nasıl asetonlar geliyorsa bu ürünler protez tırnağa da zarar verir. Ayrıca tiner, metal törpü ve metal tırnak makası protez tırnağa zarar verir. Asetonsuz oje çıkarıcıları ve kağıt törpüler kullanılmalıdır.

Protez tırnak işleminde kullanılan akrilik yada jel ürünler nelerdir, hangisi daha iyidir?

Protez tırnak akrilik ya da jel teknoloji ürünleriyle hazırlanır. Protez tırnak ilk olarak ABD”de 1960”lı yıllarda akrilik kullanılarak uygulanmaya başlanmıştır. Hali hazırda dünya protez tırnak pazarında akrilik kullanım oranı %90”lar mertebesindedir. Avrupa”da Almanya 1980”lerin sonlarında jel”i keşfetmiştir. Her ikisinin de kimyasal içerikleri neredeyse birbirinin aynıdır.

Aralarındaki fark akrilik kendi kendine, jel ise UVA cihazında kuruma özelliğine sahip olmasıdır. Görünüm ya da kullanım olarak aralarında fark yoktur. Tırnak teknisyeni tırnak yapısına bakarak hangi tekniği uygulayacağına karar verir.

Protez tırnak uygulamasında tırnağın yüzeyi kapatılıyor, doğal tırnak sağlığını kaybeder mi?

Kesinlikle kaybetmez, tırnağın hava alması gereken canlı noktası lunula (yarım ay bölgesi) dikkate alınarak işlem gerçekleştirilir.

Oje sürüldüğünde bile tırnaklar havasızlıktan sararıyor, protez tırnak uygulandığında da sararır mı?

Doğal tırnakların sararmasına neden olan şey havasızlık değildir. Beyaz ya da koyu renklerde oje kullandığınızda çıkartma işleminden sonra sararma görürsünüz. Ancak renksiz cila kullandığınızda çıkartma işleminden sonra doğal tırnakta sararma yoktur. Tırnağın sararmasının nedeni havasız kalması değil, ojenin içindeki renk pigmentlerinin doğal tırnağı boyamasıdır. Protez tırnak uygulaması sarartma yapmaz.

Protezden herhangi bir nedenle vazgeçip, doğal tırnağıma dönüş yapmak mümkün mü?

Elbette mümkün. Ancak bu işlemi mutlaka Tırnak Teknisyeninin yapması gerekmektedir.

Tırnakbar 2005 Ocak ayından bugüne Bağdat Caddesi Caddebostan”da protez tırnak, el ve ayak bakımı, manikür, pedikür, SPA ve sir ağda hizmeti vermektedir.


Protez tırnaklar hakkında bilgiler makalesi Ana Sayfa, Güzellik Önerileri kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.