Kaş alırken bunlara dikkat ediyor musunuz?

Kaş alımı deyip geçmeyin yüzümüze şekil veren en önemli etkenlerden bir taneside kaşlarmızdır. Kaşları alırken ne kadar çok özen gösterirseniz o kadar güzel ve çekici bir güzelliğe sahip olursunuz. İşte kaş almanın incelikleri…

Genel olarak kaş almak dağınık görünümü düzenlemek için yapılır. Son dönemlerde ise dünyada ve ülkemizde yüze farklı bir anlam katmak için profesyonel kaş tasarımcıları tarafından yapılıyor.

Kaş alırken dikkat edilmesi gerekenler
Kaş başlangıcı burun deliği ile aynı doğrultuda olmalı ve uzunluğu gözün dış köşesine kadar uzanmalı.. Kaşınızı yukarı doğru çok incelttiğinizde gözleriniz çok küçük görünür. Kaşlarınızın ortasını çok fazla almanız ise size şaşırmış baykuşa benzer bir ifade verebilir.

Tek tek alın..
Eğer kaşlarınızı şekillendirme konusunda şüpheleriniz varsa yapamayacağınızı düşünüyorsanız kaşlarınızı almayın. Bu konuda kendinize güvenseniz bile alınan kaşın geç çıktığını aklınızda bulundurarak birer birer alın.

Kaş alırken acı duymamak için
Kaşlarınızı fazla acıtmadan ve tahriş etmeden almanın yolları var. Kaş almaya başlamadan önce sıcak bir duş alın. Bunu yapamıyorsanız yüzünüzü sıcak suyla yıkayın ya da bir süre kaşlarınızın üzerinde sıcak suyla yıkanmış ufak bir sıcak havlu bekletin.

Buz kullanmayın
Ne yaparsanız yapın ama bölgeyi buzla uyuşturmayın.. Buz gözenekleri kapatır ve kılları çekmenizi zorlaştırır daha çok ağrıya neden olur. Cımbızla kaş almayı bitirdiğinizde elinizi yüzünüzü iyice yıkayın. Bir pamuk ve enfeksiyonu kanamayı önleyici temizleyicilerle de silebilirsiniz.


Kaş alırken bunlara dikkat ediyor musunuz? makalesi Ana Sayfa, Güzellik Önerileri kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.