Kalça şekillendirmek için yapılan egzersizler

Bayanlar, günde 5 dakikanızı ayırarak, daha dügzün ve şekilli kalçalara sahip olabilirsiniz. Kalçalarınızın mevcut durumundan sıkıntı duyuyor ve artık değişikliğin zamanı geldiğini düşünüyorsanız, makalemizi mutlaka okumalısınız. Kalçalarınızın sıkılaşıp, güzelleşmesini sağlayacak yöntemler ile sizlerde istediğiniz kalça yapısına sahip olabilirsiniz. Konusunda uzman kişilerin önerilerinin bulunduğu makalemde, kalça şekillendirme ile ilgili olarak yapmanız gerekenleri bulabileceksiniz. İşte günde 5 dakikanızı ayırarak kalça şekillendirme anlamında yapmanız gerekenler;

İlk 1 dakika

Bacaklarınızı iyice açın.
Kollarınızı öne doğru parelel şekilde uzatın.
Dizlerinizi kırın ve bu şekilde 2 saniye durun.
Sonra tekrar eski halinize dönün.
20 tekrardan sonra kalabildiğiniz kadar uzun bu pozisyonda kalmaya çalışın.

1-2 dakika arası

Bacaklarınızı omuz genişliğini kadar açın.
Saç bacağınızı açabildiğiniz kadar ileri doğru uzatın. 90 derece olacak şekilde çömelin. Sağ elinizi 90 derece ile dizinize parelel şekilde yere dayayın. Arka bacağınızı parmak uçlarınızdan destek alarak gerginleştirin. Sol bacağınız arkadaysa sağ elinizi duvar itiyormuş gibi yüz hizanızda durun. Bu pozisyonu diğer el ve ayakla tekrarlayın.

2-3 dakika arası

Ayakta düz bir şekilde durun. Daha sonra bir yerden atlayacak gibi sağ bacağınızı öne doğru açabildiğiniz kadar açın. Daha sonra her iki ayağınızın parmak uçlrında eliniz belinizde yükselinBu hareketi bacağınızı değiştirerek tekrarlayın.

Yine eliniz belinizde sol bacağınızı ileri doğru açın ve  diz çöker gibi 45 derece kırın, sağ ayağınızın parmak uçlarında bu şekilde durmaya çalışın. Biraz bekledikten sonra ayağınızı değiştirin.

Bacak gerdirme

3-4 dakika arası
Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durun. Sonra sağ bacağınızı daha da ileri doğru açın. Kollarınızı öne doğru parelel şekilde uzatın. Bu hareketi ayağınızı değiştirerek tekrarlayın.

4-5 dakika arası

Kollarınız yanda bacaklarınız omuz genişliğinde açık bir şekilde dik durun. Daha sonta iki elleriniz öne doğru uzanmış,  sağ bacağınızı kollarınızla aynı düzeyde arkaya doğru uzatın. Sadece sol bacağınızın üzerinde durun.

Biraz bekledikten sonra bacağınızı değiştirin.

 


Kalça şekillendirmek için yapılan egzersizler makalesi Ana Sayfa, Kadınlar kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.