Göz çevresindeki kırışıklıklar nasıl giderilir?

Bay ve bayanlarda yaşlar ilerledikçe göz çevresinde kırışıklıklar oluşur. Yaşlılığın ilk belirtileri arasında yer alan bu kırışıklıklar özellikle bayanlarda psikolojik olarak olumsuzluklar yaratıyor. Göz çevrenizdeki kırışıklıkları bazı bitkisel kürlerle giderebilirsiniz. Sizler için güzellik uzmanı Suna Dumankaya göz çevresindeki kırışıklıkları giderebileceğiniz bazı kür önerilerinde bulundu…

1.Formül:

Suna Dumankaya,göz çevresinde oluşan kırışıklıkların bakımı için,1 çay kaşığı yaş maya, bir çay kaşığı süt, bir çay kaşığı balı karıştırarak Bu karışımı haftada 3 gün tüm yüze ve göz çevresine maske olarak 20 dk uygulanmasını,ve ardından durulanmasını öneriyor.

2.Formül:

Bir yumurta sarısı, çeyrek limon suyu, bir yemek kaşığı iyi zeytinyağını karıştırıp 30 dakika dinlendirin ve bunu temiz cilde sürüp bir saat beklettikten sonra,ılık suyla temizlenmesi ve bu işlemin haftada 1 Gün uygulanması öneriliyor…

3.Formül:Bir çay kaşığı tuzsuz tereyağını aynı ölçüde bal ile karıştırıp ve 20 dakika kadar göz çevresinde bekletilmesi ve aynı işlemin haftada 2 kez uygulanması öneriliyor.

4.Formül:Eşit miktarlarda elma suyu ve buğday özü yağını karıştırıp, cildinize sürün. Havuç suyu ve yaş mayadan birer çay kaşığı karıştırıp bunu da cildinize sürün.

Bu iki farklı karışımı dönüşümlü olarak kullanmaya özen gösterin. Avucunuzun içine bir tatlı kaşığı bal koyup elinizi yüzünüze bastırıp çekin. Bunu 5 kez tekrarlayın.


Göz çevresindeki kırışıklıklar nasıl giderilir? makalesi Ana Sayfa, Güzellik Önerileri kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.