Gelin makyajı nasıl yapılır?

Evlenecek arkadaşlarımız yada gelin makyajının nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenler bu yazımız tam sizlere göre. En mutlu günününzde nasıl makyaj yapmanız gerektiğini bu yazımızda açıklıyoruz…

-Önceden mutlaka prova yapın. Size makyaj uygulayacak olan makyözün kullandığı malzemeleri öğrenin. Gerekirse kendi malzemelerinizi yanınızda getirin.

-İşi uzmanına bırakmak en iyisi olabilir ama unutmayın ki insanı en iyi tanıyan yine kendisidir. Düzenli olarak kendinize makyaj yaptığınıza göre ne sevip sevmediğiniz konusunda kararlı davranın ve baştan ne istediğinizi belirtin. Yani genel havayı, nasıl görünmek istediğinizi paylaşırsanız makyözün işi de kolaylaşacaktır.

-Sakın boyun ve göğüs bölgenizi unutmayın. Makyajlı bir yüzle boyun ve göğüs kısmı arasında birkaç ton rek farkı olur- korkunç bir görüntü.

-Eğer makyajınızı kendiniz yapacaksanız, birkaç ay öncesinde gelinlik modelleri ve genel evlilik hazırlıkları ile ilgili dergi karıştırırken mankenlerin makyajlarına da dikat edin. Beğendiğiniz bir tarz olursa resmi saklayın ve örnek olarak kullanın. (Dilerseniz örneği makyöze de gösterebilirsiniz).

-Kalıcı, su bazlı ve suya dayanıklı ürünler kullanmaya gayret gösterin. Unutmayın ki düğün maceranız büyük ihtimalle sabahın erken saatlerinde başlayıp gece geç saatlere kadar de devam edecek. Günün heyecanı, hava koşulları, yaşadığınız duygusal anlar makyajınızın dayanıklılığı konusunda gerçek bir test! Yani akmayan maskara ve ruj üstüne mutlaka sabitleyici bir parlatıcı kullanın.


Gelin makyajı nasıl yapılır? makalesi Ana Sayfa, Ben Evleniyorum kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Gelin makyajı nasıl yapılır?” için 1 yorum

  1. fermude diyor ki:

    gelinik çok seviyorum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.