Evdeki eskileri değerlendirme

Evinizdeki eski mobilya ve eşyalarınızı çöpe atmaya kıyamıyorsanız uygulayacağınız basit tekniklerle onları tekrar hayata  döndürebilirsiniz.

Kullandığınız dolabınızı pembe, beyaz ve çiçek motifi uygulanmış kordonlarla bir anda farklılaştırabilirsiniz. Bu iş için uygulaması fazla zor olmayan bir yöntem öneriyoruz. Dolabınızı pastel ve açık tonlarda pembe boya ile boyadıktan sonra üzerine kordonlar kullanarak çiçek motiflerini işleyebilirsiniz.

Dolabınızı boyarken özgür davranarak, tarzınıza uygun desenler yaratabilir ya da zevkinize göre renklerler seçebilirsiniz. Kordonla desen yaratmak için önce düz bir zemin üzerinde istediğiniz forma karar vermeniz gerekiyor. Böylece motifi dolap kapaklarına uygulamanız daha kolay olacaktır. Kordonu renklendirmek istiyorsanız, bunu dolaba uyguladıktan sonra da yapmanız mümkün.

Mutfağınızdaki stile uygun modelde kulplar kullanarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Yeniden kazandığınız dolap ya da büfenizi kullanabilir ya da mevcut sandalyenizi aynı renklerde boyayarak bir bütünlük yaratabilirsiniz.

Bembeyaz sandalyeler
Eski ahşap sandalyelerinizi yenilemenin en kolay yolu onlara faklı bir renk kazandırmak. Pembeye boyadığınız ve kordonla süslediğiniz mutfak dolabınızla birlikte kullanacaksanız, beyazı tercih edebilirsiniz. Sandalyeleri iyice zımparaladıktan sonra bir kat mat beyaz boya uygulayın. Hasır oturma kısmını boyamayı da ihmal etmeyin. Country tarzı sevenler için şık ve pratik bir dekorasyon önerisi.


Evdeki eskileri değerlendirme makalesi Ana Sayfa, Ev Dekorasyonu kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.