Erkek çocuk için yapılması gerekenler!

Bayanlar, evlendikten sonra belli bir düzen kurulur ve bu düzen oluşturulduktan sonra sıra çocuk yapmaya gelir. Herkesin ortak düşüncesi, doğacak çocuğun sağlıklı olması yönündedir. Çoğu kişi cinsiyet konusunda fazla takıntılı olmaz fakat kimi çiftler doğacak çocuğunun kız olması veya erkek olması konusunda ısrarcı olur. Aslında bir önceki makalemizde sizlere çocuğunuzun kız olması için yapmanız gerekenleri anlatmıştık, bu yazımızda ise, erkek çocuk nasıl yapılır anlatıyoruz. Çocuğunuz erkek olmasını istiyorsanız, bu makalemizi dikkatli bir şekilde okumalı ve uzmanların önerilerini dikkate almalısınız.

Erkek çocuk için nasıl beslenilmelidir?

Yemeklerinizde tuzun oranını arttırın ve sodyum (pirinç, yeşil fasulye, yulaf, kayısı) ve potasyum (tereyağı,kayısı, buğday) ağırlıklı besinler tercih edin. Bu şekilde erkek bebek sahibi olma olasılığınız yükselecektir.

Erkek çocuk için ne zaman ilişkiye girilmeli ve ilişki sayısı?

Seyrek ilişkiye girin ve ovülasyondan 10 gün önce kesinlikle ilişkiye girmeyin. Ovülasyonun olduğu gün ya da ovülasyondan 1-2 gün sonra birleşmede daha hızlı olan erkek sperm hücreleri (Y) yumurtaya daha önce varacaklardır.  Ayrıca boşalmanın sayısı az olmalıdır. Böylece spermde bulunan Y hücreleri daha çok olacaktır. İlişki esnasında penisin daha derine girmesi (derin birleşme) Y hücrelerinin canlılığını arttıracaktır. Bu da erkek çocuk olasılığını artıracaktır

Kadında yoğun orgazm, Ön sevişme, Döl yatağındaki kasılmalar Y hücrelerinin yumurtaya daha hızlı ulaşmalarını sağlar.


Erkek çocuk için yapılması gerekenler! makalesi Ana Sayfa, Gebelik kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Erkek çocuk için yapılması gerekenler!” için 1 yorum

  1. şüheda diyor ki:

    çok şeker bir bebek

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.